7 cze 2012

X festiwal reżyserii filmowej

Hej hej :)
Co roku organizowany jest u mnie festiwal reżyserii filmowej. Szkoda,że w tym roku nie mogłam uczestniczyć we wszystkich dniach, bo słyszałam,że było bardzo ale to bardzo fajnie. W tym roku gościem był Janusz Gajos. Natomiast 2 lata temu Jan Nowicki, na telefonie mogę się Wam pochwalić mam zdjęcia jak chodził sobie po świdnickim rynku ^^. Zjechali się różni reżyserzy polskiego kina. Niestety nie zrobiłam żadnych zdjęć, ponieważ byliśmy ze szkoła na jednym filmie o którym napisze ^^. Po filmie była krótka rozmowa na temat tego filmu jak i Czarnego Czwartku .

Szczerze to nie wiedziałam,że film 80 milionów może być tak ciekawy, mogę Wam powiedzieć,że to jeden z moich ulubionych. Niby jest o podłożu historycznym, lecz wizja reżyseria była chyba taka aby młodzież bardziej odebrała ten film niż ludzie starsi, można powiedzieć,że dialogi są w nim niezłe. Aktorzy młodego pokolenia stanęli na wysokości zadania. Tyle ode mnie. Jeśli ktoś go obejrzy w wolnej chwili to powiedzcie mi potem jak Wam się podobało :)

Dolny Śląsk, jesień 1981 roku. Po serii prowokacji SB, konfrontacja opozycji z komunistami wydaje się nieunikniona. Tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego, młodzi działacze Solidarności postanawiają zagrać va banque i organizują brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto zostanie zablokowane. Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa podążają za nimi krok w krok. Rozpoczyna się pasjonująca rozgrywka, w którą zostają zaangażowani duchowni i... cinkciarze. Każda ze stron ma asy w rękawie

21 komentarzy:

 1. nie oglądałam tego filmu ale mooże kiedyyś ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam na nim w kinie :) Bardzo mi się podobał :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może obejrzę <3
  Zapraszam do mnie:
  http://fashion-by-anita.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. nigdy na nim nie byłam. ;p

  OdpowiedzUsuń
 5. Super notka ,
  zapraszam do mnie będzie miło jeśli skomentujesz :D

  OdpowiedzUsuń
 6. hm, nie słyszałam o tym.. pozdrawiam i zapraszam do mnie - http://murphose.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. nie słyszałam o tym..muszę obejrzeć :)!

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o tym filmie :D ale jeszcze nie oglądałam :D

  OdpowiedzUsuń
 9. nie słyszałam o nim, ale może się skuszę i obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Obejrzę! ^^
  +pismo mam nie ładne!

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz daje ogromną motywację ♥
#obraźliwe i wulgarne komentarze nie będą akceptowane#